حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

محافظت با سنسور G-Shock

آیا می‌دانستید بیشترین درصد خرابی هاردهای اکسترنال زمانی است که به سیستم متصل هستید؟

هارددیسک قطعه بسیار حساسی می‌باشد که هرگونه نقص در آن می‌تواند موجب عدم دسترسی به اطلاعات شود.

یکی از بیشترین احتمالات خرابی هاردهای اکسترنال هنگامی است که هارداکسترنال شما در حال کار کردن باشد و ضربه‌ای هر چند کوچک می‌تواند به هارد شما صدمه جدی بزند .
می دانیم که سرعت دیسک ۵۴۰۰ دور بر دقیقه است و هد هاردیسک با فاصله ۱۸نانومتر از دیسک در حال کار می‌باشد، کوچکترین ضربه ای به هارد می تواند یکی از خرابی‌های زیر را به بار آورد:

  • ممکن است فاصله نانومتری بین دیسک و هد تغییر کند به اصطلاح هد تاب بردارد.
  • ممکن است در هنگام کپی کردن اطلاعات، ارتباط بین سیستم و هارددیسک قطع شده و اطلاعات از بین برود.

ای‌دیتا علاوه بر کیفیت بالای ساخت که باعث می‌شود درصد خرابی هاردهایش به زیر ۱ درصد برسد، فناوری انحصاری‌ای ارائه داده تا این درصد حتی پایین‌تر هم بیاید!

سنسور G-shock

 

سنسور  G-Shock  

فناوری انحصاری ای‌دیتا است. فناوری‌ای که باعث می‌شود هنگامی که هارددیسک به سیستم متصل است، از شوک و ضربه‌های ناگهانی جلوگیری شود.  وظیفه‌ی حسگر جی شاک، محافظت از اطلاعات شما است. اگر هارددیسک دچار ضربه یا حرکتی ناگهانی شود، حسگرجی‌شاک به طور خودکار فعال می‌شود و چراغ LED هارد به حالت قرمز چشمک‌زن در می‌آید. پس از رفع شدن اثر ضربه، هارد فعالیت عادی خود  را از سر می‌گیرد و چراغ آن به حالت آبی در می‌آید. هنگامی که هارد  شما دچار ضربه یا حرکتی کوچکی  در هنگام کار شود  ، حسگر داخلی G Shock این ضربه را تشخیص می‌دهد و به طور خودکار فعال می‌شود و دیسک هارد شما را بلافاصله متوقف می کند  و از انتقال اطلاعات یا خواندن اطلاعات جلوگیری می کند .

سنسور G-Shock

منبع : آونگ

shabakesaba
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

X